Abdurrahman Önder: “Nilüfer Çayı’nda yeniden balık tutacağız”

BUESA (İGFA) – Bursa’yı kültür, turizm ve sıhhat kenti yapmayı hedeflediklerini kaydeden Millet Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Abdurrahman Lider, bilim insanları ile birlikte kenti tekrar inşa edeceklerini lisana getirdi.

RANTSAL DEĞİL, KENTSEL DÖNÜŞÜM
Millet Partisi Genel Lider Yardımcılığını da üstlenen Millet Partisi Bursa Büyükşehir Belediye Lider Adayı Abdurrahman Başkan, “Şehrimiz, rantsal dönüşümden kurtarılıp kentsel dönüşüme tabi tutulmalıdır. Sarsıntı yönetmeliğine uygun biçimde tekrar planlanıp inşa edilmelidir. Yıllardır katledilen ovadaki yapılaşmayı asgariye indirmeliyiz. Vazifeye geldiğimizde kentsel dönüşümün akabinde öncelikli bahsimiz ulaşım olacak. Ulaşım, kesinlikle büyük oranda raylı sistemlerle sağlanmalı. Yatırımlar da bu istikamete sevk edilmeli. Doğudan batıya, güneyden kuzeye yeni alternatif yollar açacağız. Bilimsel bir planlama ile kamusal binaları, mahalle otoparklarını ve pazar yerlerini çok fonksiyonlu hale getireceğiz.” diye konuştu.

HEDEF, HARİKA BURSA
Kentin planlaması için bilim insanlarının da sürece dahil edilmesi gerektiğini kaydeden Abdurrahman Lider, “Kadim kentimiz Bursa’nın geleceği, sağlam temeller üzerine oturtulmalıdır. Millet Partisi olarak Bursa için çok büyük gayelerimiz var. Çok kısa mühlet içinde halihazırda zehir akan Nilüfer Çayında hemşerilerimizle birlikte balık tutacağız. Yağmur sularının toplanıp sulamada kullanılmasını sağlayacağız. Böylelikle tarımda verimliliğin artmasına da katkıda bulunacağız. Dere, çay ve ırmak yataklarında yapılaşmaya mutlaka müsaade vermeyeceğiz. Bursa’yı tekrar kültür, turizm ve sıhhatin başşehri yapmak için misyona hazırız. Maksadımız mükemmel Bursa.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir