Belediyeye ait ambulansa içinde hasta varken haciz geldi

AKP’den CHP’ye geçen Esenyurt Belediyesi, geçmiş devirden kalan borçlar ve davalar nedeniyle haciz ablukası altında. Borçtan ötürü hakkında haciz süreci bulunan Esenyurt Belediyesi’nin hasta nakil ambulansı, içerisinde hasta olduğu sırada haczedildi.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla olaya reaksiyon gösterdi.

Bozkurt, “Belediyemizin hasta nakil ambulansı evvelki periyottan kalan kamulaştırma borcu nedeniyle içinde hasta varken haciz edildi! Yanlış duymadınız. Bizler komşularımızın sıhhati için gece gündüz demeden çalışırken, sıhhat en temel insan hakkı iken bu yapılan Esenyurtlulara zulümdür. Takdiri halkımızın vicdanına bırakıyorum” dedi.

Resmi plakalı araç, bir hastayı Esenyurt’tan İstanbul içerisindeki bir hastaneye taşırken polis grupları tarafından durduruldu. Gruplar, icra borcundan ötürü araçta yakalama olduğunu ve trafikten men edilmesi gerektiğini bildirerek kamu faydasına kullanılan aracı bağladı. Ambulans içerisinde bulunan hastanın 112 takımlarıyla hastaneye ulaşımı sağlanırken, araç çekiciyle yediemin otoparkına götürüldü.

‘Kuruma rastgele bir tebligat gönderilmedi’

Sözcü’de yer alan habere nazaran, bahisle ilgili açıklama yapan belediye yetkilileri; 2017 yılından evvel bir şahsın taşınmazına fiilen el konulmasından kaynaklı alacak davası nedeniyle ambulansa yakalama konulduğunu belirterek, ambulansın icralık olduğuna dair kuruma rastgele bir tebligat gönderilmediğini vurguladılar.

Kalan borçlar nedeniyle haciz konulmuştu

AKP idaresindeyken topraklarına bedeli ödenmeden el konulan vatandaşların açtığı davalar sonucunda Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un makam odasındaki televizyonu, bilgisayarı ve 9 sandalye de 2021 yılının eylül ayında haczedilmişti. 2020 yılında ise belediyenin maaş, ikramiye, vergi üzere “haczedilemez” hesaplarının da ortalarında bulunduğu tüm banka hesaplarına geçmiş periyottan kalan borçlar nedeniyle haciz konulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir