Cumhur İttifakı’na katılacaklar mı? Yeniden Refah Partisi saat 13.00’te son kararını duyuracak

Seçim maratonuna girilmesiyle birlikte partilerin ittifaklarını genişletme teşebbüsleri de hızlandı. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve beraberindekiler, geçtiğimiz hafta Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Lideri Fatih Erbakan’ı ziyaret etti. Yıldırım ve Erbakan, görüşmenin akabinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Erbakan’a seçimlerde birlikte yol yürümeyi teklif ettiklerini söyleyen Binali Yıldırım, “Çok yararlı bir görüşme gerçekleştirdik. Seçimlerde birlikte yol yürüyelim. Sayın Genel Başkan ve arkadaşları bu bahiste kendi değerlendirmelerini yapacaklar. Kararlarını paylaşacaklardır.” tabirlerini kullandı.

“CEVABIMIZI EN KISA VAKİTTE İLETECEĞİZ” DEMİŞTİ

Fatih Erbakan ise karşılığı en kısa vakitte ileteceklerini belirterek, “Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, daveti değerlendireceklerini belirterek, “AK Parti heyeti olarak ziyarette bulundular. Yaklaşan seçimler münasebetiyle bir müzakerede bulunuldu. Karşılığımızı kendilerine en kısa vakitte ileteceğiz. Nazik ziyaretlerinden davetlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

SAAT 13.00’TE AÇIKLAMA YAPACAK

Gelişmeler merakla beklenirken Yeniden Refah Partisi, ittifak kararını bugün açıklayacaklarını duyurdu. Erbakan’ın paylaşımında, “Yarın saat 13.00’da Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde seçimlere ait yol haritamızı açıklayacağız. Tüm teşkilatlarımız davetlidir.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir