Erdem Can kimdir? Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın başantrenörü Erdem Can’ın biyografisi

İşte, Fazilet Can, geçen dönem Türk Telekom’da misyon yaptı. Can idaresinde 7Days Avrupa Kupası’nda final oynayan başşehir temsilcisi, olağan dönemi önder tamamladığı Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nde ise play-off yarı final serisinde Pınar Karşıyaka’ya elendi. 42 yaşındaki çalıştırıcı, 7Days Avrupa Kupası’nda 2022-2023 döneminin en güzel başantrenörü seçilmişti. İşte, Fazilet Can hakkında bilinmesi gerekenler…

ERDEM CAN KİMDİR?

3 Kasım 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi.

2008-2010 yılları ortasında Türk Telekom’da asistan olarak çalışan Fazilet Can, 2010-2012 yılları ortası Eskişehir’de başantrenörlük yapmış ve daha sonra Fenerbahçe Beko’da yardımcı antrenörlük vazifesi yapmıştı.

Erdem Can, 2012-2021 yılları ortasında Fenerbahçe’de yardımcı antrenör olarak çalıştı.

Baş antrenör Željko Obradović idaresinde ekibin dört Türkiye Ligi Şampiyonluğu, üç Türkiye Kupası, beş EuroLeague Dörtlü Final’i, üç EuroLeague Finali ve 2016-17 döneminde bir EuroLeague şampiyonluğu kazanmasına yardımcı oldu.

Ayrıca, 2020-21 Fenerbahçe döneminde baş antrenör Igor Kokoškov idaresinde yardımcı antrenör olarak misyon yapmıştır.

Can, EuroBasket 2017’de Türkiye ulusal ekibinin yardımcı antrenörlüğünü yaptı.

Can, 20 Ağustos 2021 tarihinde Quin Snyder idaresindeki Utah Jazz’da asistan koç olarak misyona başladı. İşe alınmadan evvel Utah Jazz’ın yaz ligi koç grubuna, Salt Lake City ve Las Vegas’ta yardımcı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir