Ezcazıbaşı yeni sezon hedefini belirledi

Yeni dönemde CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley’de gayret edecek turuncu-beyazlı takımın Eczacıbaşı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen dönem açılışına, Eczacıbaşı Spor Kulübü Lideri Faruk Eczacıbaşı, yönetim kurulu üyeleri, Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş, teknik takım ve oyuncular katıldı.

Faruk Eczacıbaşı, merasimde yaptığı konuşmada, gayret ettikleri tüm kulvarlarda muvaffakiyet hedeflediklerini belirterek, “Biz tekrar kulvarın en önünde koşmak isteyen, tekrar şampiyonlukların peşinde koşmak isteyen ve bunu hedefleyen bir kadroyuz. Takımımızı yeni oyuncularla güçlendirdik. Ortamıza katılan Irina Voronkova, Samanta Fabris, Sinead Jack-Kısal, Yaprak Erkek, Defne Başyolcu ve altyapımızdan Aybüke Özel’in bize büyük güç katılacağına inanıyoruz. Bu yıl CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley’de en üst düzeyde çaba edeceğimize inanıyoruz.” tabirlerini kullandı.

Faruk Eczacıbaşı, misyon aldıkları ulusal gruplarda başarılı olan antrenör ve oyuncularını tebrik ederek, “Sağlam ve tezli bir takım oluşturduk. Amacımız katılacağımız her kupada, her yaş kategorisinde şampiyon olmak.” dedi.

Yer aldıkları tertiplerde her vakit en önde olmayı hedeflediklerini tekrarlayan Eczacıbaşı, “Aslında muvaffakiyet, bizim gururlandığımız bir ideolojinin, bir unsurlar zincirinin, genel bir vizyonun modülü. Biz aslında şampiyonluklardan öteye bir şeyi göstermek istiyoruz. Bizim gayemiz Türkiye’de deniz feneri olmak ve dünyada Türkiye’yi deniz feneri yapabilmek. Kadınlarımızla, kızlarımızla, gençlerimizle neler yapabileceğimizi dünyaya göstermek istiyoruz.” diye konuştu.

Ferhat Akbaş: “Çok savlı bir takımımız var”

Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş da vaktin çok süratli geçtiğini vurgulayarak, “Zaman geçiyor ancak Türkiye’de değişmeyen bir şey var. Bu da 1966 yılından beri Eczacıbaşı Spor Kulübünün Türkiye’ye kazandırdığı duruş, anlayış ve bilhassa kızlarımıza açtığı alan. Biz bu anlayışın, 2022-2023 dönemindeki temsilcileriyiz. Bu geleneği en uygun halde, daha âlâ noktalara, daha çağdaş normlara taşımak için elimizden geleni yapıyoruz. Çok savlı bir takımımız var. Kupaların peşinden koşan düzgün bir takımımız var. Alanda çok önemli savaş, çaba verecek bir grup göreceksiniz.” biçiminde görüş belirtti.

Tijana Boskovic: “4 farklı kupada çaba edeceğiz”

Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp yıldız oyuncusu Tijana Boskovic ise “Tekrar burada olmaktan memnunum. Bu dönem için çok heyecanlıyım. Çok heyecanlı ve motiveyiz. Önümüzdeki 7 ay boyunca 4 farklı kupada gayret edeceğiz. Epey yeterli uğraşlar vereceğimize inanıyorum. Bu dönemi en uygun halde geçirmek için elimizden geleni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir