Maden suyunu bardakta içenlere kötü haber: Maden suyunu bardakta içmek neye yola açıyor? Maden suyu içmek neden önemli?

Soda ile karıştırılan lakin sodanın tersine içeriğinde kalsiyum, magnezyum, potasyum üzere çok sayıda mineral barındıran maden suyu, insan bedenine önemli katkılarda bulunuyor. Jeolojik ve fizikî olarak korunan yeraltı kaynaklarından elde edilen ve yeryüzüne çıkarken de karbondioksit gazının yanında çözünmüş mineral tuzları ve elementleri de yer alan maden suyu, sıhhate olan yararı nedeniyle çok tercih ediliyor. Maden suyunu içmek için de hakikat bir tercih yapmak gerekiyor.

Maden suyu nasıl içilmeli?

Demir, kobalt, krom, bakır, iyot, manganez, selenyum, çinko ve molibden üzere vitamin ve bileşenlerin pek birden fazla, maden suyunun içeriğinde bulunuyor. Maden suyunun kâfi düzeyde tüketilmesi kişinin sağlıklı bir hayat içerisinde olmasına dayanakta bulunuyor. Maden suyunu tüketirken dikkat edilmeyen içme biçimi ise çeşitli rahatsızlıklara yol açıyor.

Maden suyunu şişede tüketin

Vücudun mineral gereksiniminin karşılanması için son derece kıymetli olan maden suyunun yararlarından yararlanabilmek için maden suyunu bardağa boşaltmadan tüketilmesi gerekir. Maden suyu bardağa boşaltılırken meydana gelen kabarcıklarla, maden suyunun içerisindeki gaz (CO2) kaçıyor. Maden suyunda yer alan bileşenlerden yararlanabilmek için maden suyunu şişeden tüketmeye ihtimam göstermelisiniz.

Vücuttaki sıvı istikrarının sağlanmasında rol oynayan maden suyunun tüketimi sırasında kimi hususlar epey değerli. Maden suyunun kendi cam şişesinde tüketilmesi gerekiyor. Maden suyu bardağa döküldüğünde köpürüyor. Köpürme maden suyundaki gazın olan Co2’yi açığa çıkarıyor. Yani maden suyunun, besin standartlarına uygun cam şişelerde satılmasına dikkat etmelisiniz.

Neden maden suyu içilmeli?

1. Yaz aylarında ter yoluyla bedenden atılan su ve minerallerin yine alınması ve elektrolit istikrarının sağlanması, bedenin yorgunluğunu giderip dinlendirmesi için maden suyu içilmeli. Suya alternatif olabilecek en sağlıklı sıvı maden suyu.

2. Maden suyu, yutma yeteneğini geliştiriyor. Yemek yutmakta zorlanan hem çocuk hem genç hem de yaşlı yetişkinler için kullanılabilir.

3. Doygunluk hissi veriyor. Ayrıyeten maden suyu, karın ağrısı da dahil hazımsızlık semptomlarını güzelleştirebiliyor. Sindirim ve boşaltım sistemi için de yararlı. Sindirimi kolaylaştırabilmek için gün içinde en az iki şişe maden suyu tüketilmeli.

4. Büyüme çağındaki çocuklarda, gebelik, menopoz ve yaşlılık periyotlarında artan kalsiyum ve magnezyum gereksinimini gideriyor. Günde 1-2 şişe maden suyu içilebilir.

5. Cilt için canlandırıcı tesiri var. Cilt bakımında kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir